Yaşatmak için üretiyoruz...

  • Adres Bursa , Nilüfer

  • E-Posta info@viamedikal.com

  • Mobil 0 (545) 670 04 06

Sıkça Sorulan Sorular

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kış geldiğinde vazgeçilmez bir hizmet olan petek temizleme yaz geldiğinde unutulan hizmetler arasındadır. Yaz aylarında çalışmayan ve sirkülasyon olmayan kalorifer tesisatında çamurlaşma, tortu tabakası oluşumu ve korozyon oluşumu daha hızlı olacaktır. Peteklerin temizleme işlemi yapıldığında, kalorifer tesisatında ve petek kanallarında oluşan pislikler, petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile çözülüp, petek temizleme videosunda görüldüğü üzere çamurlaşmış paslı su tesisat dışına çıkarılmaktadır. Bu uygulama ile tesisatta dolaşımda olan su yenilenmekte, kombi arızalarının önüne geçilmekte ve ısınmada maksimum verim sağlanmaktadır.

Petek radyatör kalorifer temizlemenin nasıl yapılacağı aşama aşama aşağıda sıralanmıştır.

  • Kombi kapatılır.
  • Kombi su giriş vanaları kapatılır.
  • Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır.
Amaç: Temizlik esnasında tesisattan çıkacak kireç tortu gibi maddelerin kombinin içerisinden dolaşarak filtreleri eşanjör, sirkülasyon pompası gibi hassas malzemeleri tıkaması yada bozmasını engellemektir.

Petek Temizleme Makinesi banyodaki havlupan ya da petek sökülerek onun yerine tesisata bağlanır. Makineyi tesisatın herhangi bir yerinden ya da kombinin altından da tesisata bağlayabilirsiniz. Ancak banyodan bağlamamızdaki sebep temizlik yaparken hem temiz su musluğu lazım hem de bir pis su gideri olması gerekiyor. Bunları aynı anda bulabileceğimiz en uygun yer banyodur. Aynı zamanda temizlik yaparken oluşacak kirlenmenin temizlenmesi kolaydır. Halı veya parke üzerinde temizlik yaparken dökülecek su ya da kimyasal temizleme sıvısı zararlara neden olabilir.